
Het Havengildediner kent een rijke historie en wordt traditiegetrouw de laatste vrijdag van november door stichting Amports georganiseerd. De eerste editie van het Havengildediner liep parallel met de oprichting van de netwerk- en promotieorganisatie De Vereeniging de Amsterdamsche Haven in 1945. Één keer per jaar zou de Amsterdamse havencommunity en belangrijke stakeholders samen komen. Om gezamenlijk de haven te vieren, het netwerk uit te breiden en kennis uit te wisselen. Na 81 jaar zijn deze doelstellingen vrijwel onveranderd gebleven. De traditie houdt stand, maar wel met een eigentijds sausje.
De Havenpenning
Een bijzonder moment tijdens elk Havengildediner is de uitreiking van de Amsterdamse Havenpenning door de havenwethouder van Amsterdam. Ieder jaar ontvangt één persoon die zich buitengewoon verdienstelijk heeft gemaakt voor de Amsterdamse haven de penning. Een onderscheiding dat door velen wordt beschouwd als een eer.
Havengildediner 2026
Het 81ste Havengildediner wordt gehouden op vrijdag 27 november 2026 in Hotel Okura Amsterdam. De uitnodigingen aan leden en relaties wordt begin oktober verstuurd.
Sponsoring
Het Havengildediner wordt onder meer mogelijk gemaakt door de steun van het (haven-)bedrijfsleven. Sponsors van het evenement bieden wij een prachtig platform om te laten zien dat ze zich verbonden voelen met de 4de haven van Europa.
Klik hier voor de sponsormogelijkheden.
